Polyplast

Опис

Рolyplast PY є швидковисихаючою глянсовою фарбою, розробленою спеціально для друку на жорсткому і м’якому полівінілхлориді, полікарбонаті, оргсклі, АБС – пластиці та багатьох видах ацетобутирату целюлози, ацетилцелюлозі та складному поліефірі з покриттям.

Властивості
 • відмінна придатність для трафаретного друку та хороша здатність до саморозчинення
 • висихання при низьких температурах у тунельній сушильній камері
 • поверхня з високим ступенем глянцю
 • хороша гнучкість та стійкість до дії розчинника
 • цілий ряд світлостійких і атмосферостійких тонів з гарною здатністю, що криє.
 • багатосторонні адгезійні властивості при використанні на твердих та м’яких пластиках.
Застосування
 • полівінілхлоридна (ПВХ) продукція
 • самоклеючий ПВХ та полікарбонати
 • органічне скло
 • маршрутні вказівники, що світяться, написи на транспортних засобах
 • дисплеї, перекладні картинки, етикетки
 • вимпели, прапорці.
Розведення та очищення

Щоразу перед використанням фарбу слід ретельно перемішати. Рolyplast PY слід розбавляти 15-20% розчинником Рolyplast. Можна використовувати наявний у продажу інгібітор, якщо у виробничому приміщенні підвищена температура (понад 20 °С).

У особливих випадках або якщо потрібно дуже чітке відтворення деталей під час повільного друку, є у продажу гель-інгібітор Vinyl ZV-561. Рекомендується його добавка в кількості 10-30%, проте, щоб надати фарбі гарну в’язкість для друку, можна додати більше інгібітору Rolyplast.

При використанні ZV-561 блиск поверхні може бути дещо меншим. Для швидкого автоматичного друку постачається також прискорювач.

Очищення трафарету здійснюється засобом для очищення трафаретів Seriwash Universal або Actisol Superjet.

Друк

Rolyplast PY створений для друку через щільну тканину, наприклад №100-120. Під час друкування через тканину №120 можна розраховувати на отримання покриваності до 60 м2/кг.

Придатні всі типи трафаретів, за винятком Stenplex Amber або нітророзчинних трафаретів. Рolyplast PY має хорошу здатність до саморозчинення і після короткої перерви в роботі може бути легко приведений в робочий стан кількома рухами ракелю.

Після більш тривалої перерви у роботі рекомендується використовувати засіб для очищення трафаретів Actisol Superjet.

Сушіння

Фарба Rolyplast PY сохне дуже швидко з утворенням дзеркальної глянсової поверхні. Адгезійні властивості виявляються у повному обсязі відразу після виходу з тунельної сушильної установки.

У тунельному сушінні вироби з відбитком сохнуть при температурі 55-65 ° С протягом 15-20 секунд, тоді як вироби з накладним друком вимагають для сушіння трохи більше часу. Сухі відбитки можна відразу ж складати в чарки без ризику їх склеювання. Тривалість повітряного сушіння залежить від виду друкованого матеріалу та умов роботи у виробничому приміщенні та становить 8-15 хвилин.

Пластики

Перед початком роботи з пластиками необхідно обов’язково зробити пробний відбиток, оскільки вони можуть відрізнятися за властивостями, залежно від партії та постачальника.

Деякі пластики просякнуті пом’якшувачем, який може ще тривалий час після друку впливати на адгезійні властивості фарби та можливість складування відбитків у стоси. Для запобігання цим проявам необхідно перед печаткою протирати поверхню пластику серветкою, змоченою в розчиннику White Spirit.

Деякі пластмаси після друку через деякий час можуть стати ламкими і навіть зруйнуватися. Щоб захистити себе від цих проблем, необхідно перевірити перед друком сумісність фарби та пластику.

Двосторонні наклейки

Фарби для трафаретного друку Рolyplast PY придатні для виробництва двосторонніх наклейок. Як покривний шар між двома сторонами наклейки слід використовувати сірий PY-500, що криє.

Атмосферостійкість

Фарби Рolyplast PY відрізняються гарною стійкістю до великої кількості розчинників, включаючи бензин та спирт. Система фарб Рolyplast PY стійка також до впливу акумуляторної кислоти, хоча деякі кольорові тони можуть змінюватися при контакті з нею.

Стандартні фарби Рolyplast PY характеризуються відмінною світлостійкістю та атмосферостійкістю. Якщо друковані вироби будуть тривалий час піддаватися впливу свіжого повітря, ми рекомендуємо застосовувати фарби Rolyplast системи EL.

Покриття лаком Polyplast PY.

Щоб досягти кращого світлозахисту та атмосферостійкості, не рекомендуємо лакувати друковані вироби лаком Рolyplast PY. Але іноді виникає необхідність покривати лаком самоклеючі етикетки.

Для досягнення відмінної стійкості до дії бензину чи спирту необхідно лакувати відбитки лаком APR. Завдяки чудовій стійкості до сприйняття при перенесенні клейової плівки, лак APR може наноситися на покриту фарбою Рolyplast PY плівку, якщо вона призначена для застосування способом перенесення.

Нанесення фарби пензлем та напилення

Залежно від того, чи розведена фарба Рolyplast PY прискорювачем Рolyplast або інгібітором Рolyplast, її можна напилювати або наносити пензлем. Такий спосіб використовується для нанесення фарби на прапори та тенти, а також на бічні поверхні автомобілів. Кроючі білила PY-025 не є такими еластичними, як інші фарби та не придатні для застосування з цією метою.

Рекомендується провести пробне друкування перед початком виготовлення з тим, щоб переконатися в тому, що фарба і матеріал, що запечатується, сумісні.

Поєднання з іншими фарбами

Фарбами серії Рolyplast PY можна друкувати сухим шаром фарб Plastijet XG/XL, а також поверх фарб Matt Vinyl MV, Plastipure PP.

Колірна шкала

Серія фарб Рolyplast PY виробляється в кількості 36 змішуваних один з одним світлостійких і атмосферостійких колірних тонів, включаючи 12 прозорих тонів (блакитні фарби), а також 2 металеві фарби, декоративне срібло і термостійке золото, обидві ці фарби є зносостійкими і з успіхом друку.

Кроючі білила PY-025 мають аналогічні друковані властивості та здатність до висихання як і інші фарби всіх відтінків, але мають слабший блиск.

Лак Rolyplast PY застосовується для таких цілей:

 • як важливий компонент системи змішування фарб Seritone В
 • для домішування до звичайних фарб Рolyplast PY – для підвищення прозорості
 • як захисний лак кольорових тонів Polyplast PY – для досягнення додаткової зносостійкості.

Примітка: не рекомендується застосовувати PY-025 у випадках, коли потрібна гранична еластичність. Наприклад, для нанесення на прапори, вимпели чи тенти.

Універсальні кольорові маси для припасування кольору

Є висококонцентрованими кольоровими масами 10 нефлуоресцентуючих та 4 флуоресцентних тонів кольорів. Не рекомендується використовувати флуоресцентні тони разом з фарбами Рolyplast PY, але можна домішувати до 10% нефлуресцентних мас для підгонки кольору.

Інформація з техніки безпеки
 • Фарби Polyplast PY легкозаймисті. Температура спалаху становить 53 °С. Крім займистості, всі колірні тони, крім позначених (Т), не є небезпечними, якщо вони використовуються згідно звичайних правил промислової гігієни та запобіжних заходів.
 • Метод виготовлення фарб такий, що фарби не містять пігментів, до складу яких входив би свинець або інші важкі метали, і тому в основному підходять для друку іграшок.
 • Колірні тони, позначені (Т), містять пігменти, до складу яких входять свинець та хром. Вони шкідливі для здоров’я при вдиханні та ковтанні. У разі використання тонів, позначених (Т), є небезпека кумулятивної дії. Під час роботи не їсти, не пити, не курити. Не друкувати на поверхнях, які діти могли б смоктати чи гризти. Зберігати у прохолодному місці.
 • ZV-557 розріджувач Polyplast не небезпечний, якщо ним користуватися відповідно до загальних правил промислової гігієни і дотримуватися заходів безпеки.
 • ZV-556 прискорювач Polyplast містить ксилол. Легко спалахуємо. Крапка спалаху 26 °С. При вдиханні та ковтанні небезпечний для здоров’я, а також небезпечний при попаданні на шкіру. Під час роботи з ним забороняється їсти, пити, курити. Уникайте потрапляння на шкіру та в очі.
 • Інгібітор ZV-558 Polyplast не небезпечний, якщо користуватися ним відповідно до загальних правил промислової гігієни та дотримуватись загальних заходів безпеки.
 • Гель-інгібітор ZV-561 Vinyl має температуру спалаху 97 °С. За винятком займистості, він не є небезпечним, якщо користуватися ним відповідно до правил промислової гігієни.