Mattplast MG

Опис

Матова фарба, що сильно криє, зі слабким запахом для друку на ПВХ та інших пластиках. У цій серії також є тріадний набір.

Основні характеристики
 • поверхня: матова
 • дуже слабкий запах фарби як у банку, так і на відбитку
 • швидка сушка, висока здатність, що криє
 • відмінна стабільність на сітці та чудові друковані властивості
 • висихання: на повітрі 4-7 хвилин на гнучкому ПВХ, на твердому – до 10 хвилин
 • Розведення: 10-15% ZС-521, ZС-533, при високій швидкості друку ZV-556
 • видалення: за допомогою універсального засобу для очищення трафаретів Seriwash Universal Screen Wash, ZС-533 або спрею Actisol
 • Superjet Screen Spray
 • сітка: моноволоконна поліефірна №90-120.
Тип трафарету

Рекомендації: Dirasol 915, Dirasol 916, плівка завтовшки 25 мікрон.

Витрата: 1 кг на 32-35 м2 при використанні сітки №90.

Печатна основа

Самоклеючі етикетки та лейбли, акрили, покритий поліестер, ABS-, CAB-пластики.

Кольори

33 відтінки включаючи систему Seritone, додатково – металіки. Можливість роботи за системою Pantone.

Змішування з іншими фарбами

Можна змішувати з MattVinyl MV, суміш при цьому розбавляти ZV-542. Можна також змішувати з Plastijet XG, Plastipak PA, Plastipure Fluorescent FP, Polyplast PY, Seritech TH, при цьому суміші потрібно розбавляти ZV-551.

Важливо

Перед кожним застосуванням ретельно вимісити. Перед початком роботи рекомендується завжди проводити тест, так як одні й ті самі пластики різних виробників можуть відрізнятися за якістю та кольором. Можуть спостерігатися відмінності навіть між різними партіями одного й того самого виробника.

Пластики

Деякі пластмаси покриваються антиадгезійними засобами, які подібно до розпушувача протягом тривалого часу можуть впливати на адгезійну здатність поверхні пластмаси і не допускати можливості штабелювання відбитків.

Ця проблема може бути вирішена шляхом обробки друкарської поверхні розчинником White Spirit перед друком. Захисні покривні шари паперу, плівки на жорсткому ПВХ, акрилу повинні бути видалені відповідно до інструкцій виробника матеріалу. Деякі види пластиків після надрукування стають крихкими, ламкими, аж до роздроблення та руйнування. Часто це відбувається через кілька тижнів. Щоб уникнути такого роду проблем, необхідно протестувати сумісність фарби та пластику.

Двусторонні стікери, наклейки

MattPlastMG чудово підходить для друку двосторонніх наклейок, коли обидва зображення друкуються на одній і тій стороні прозорого матеріалу. Перше (дзеркальне) зображення друкується через 90-100 сітку, потім продруковується білий колір, зазвичай – MattPlast MG Extra Opaque White. Після цього друкується бар’єрний шар блок-аут – Obliterating Grey, знову білий, і лише після цього – друге зображення.

Необхідно ретельно висушити кожен шар перед тим, як починати друк наступного.

Білі шари та сірий проміжний зазвичай друкуються через грубішу сітку №71-77.

Вакуумна формовка

MattPlast придатна для вакуумного формування ПВХ, ABS-, CAB-пластиків, ацетату целюлози. Фарбу MattPlast використовують коли потрібно одержати матову поверхню. Коли вироби піддаються глибокому вакуумному формуванню, MattPlast змішується з основою наповнювачем Plastipak PA Extender у співвідношенні 4 до 1.

Высокочастотне зварювання

MattPlast MG металіки та MG-009 не придатні до високочастотного зварювання.

Інші кольори можна використовувати для високочастотного зварювання.

Необхідно перевіряти сумісність фарби та друкарської основи для зварювання, особливо, коли використовується чорний MG001 або чорний MG010.

Використання поза приміщенням – базові кольори MattPlast MG

Стійкість фарби MattPlast до погодних умов була протестована згідно зі стандартом BS3900 F3 Cycle.

У цих умовах MattPlast, за винятком MG-164 Seritone Red BS, MG-190 LF Deep Orange, MG-461 Rich Pale Gold витримувала стабільність кольору протягом 2,000 годин (приблизно 24 місяці в кліматичних умовах, аналогічних погоді у Великій Британії).

Як і всі матові фарби, MattPlast притягує атмосферний бруд на свою поверхню. Щоб уникнути цього, зображення покриваються лаком PY-433 Polyplast PYEL Overprint Varnish.

Кольори MG-164 Seritone Red BS та MG-190 LF Deep Orange не рекомендуються для зовнішньої експлуатації на термін більше 12 місяців.
MG-461 Rich Pale Gold не повинна використовуватися для зовнішньої реклами, оскільки її термін служби поза приміщеннями – максимум три місяці.

Використання поза приміщенням – тріадний набір MattPlastMН

Повнокольорове зображення, надруковане фарбою MattPlast MН, та покрите лаком PY-433 виключно стійко до погодних умов.

Стійкість фарби MattPlast MН до погодних умов була протестована згідно з циклом BS3900 F6. У цих умовах MattPlast MН, покрита лаком PY-433, витримувала стабільність кольору протягом приблизно 5 років у кліматичних умовах, аналогічних погоді у Великій Британії.

Зважаючи на те, що фарба матова, завжди рекомендується покривати її PY-433, інакше вона буде притягувати атмосферний бруд.

Для того, щоб досягти максимальної стійкості відбитків фарби MattPlast MН до погодних умов, слід дотримуватись наступних рекомендацій:

 • зображення повинно друкуватись на поверхні виробу, а не всередині нього, і обов’язково потім покрите лаком PY-433
 • до будь-якого кольору можна додавати не більше 25% бази-наповнювача, ніяка інша фарба або лак не повинні домішуватися.
 • відбитки повинні підвішуватися вертикально
 • універсальні пігменти не повинні додаватися ні в фарбу, ні в лак.
Гарантії

Гарантія на збереження кольору повнокольорового зображення, надрукованого фарбою MattPlast MН та покритого лаком PY-433, для експлуатації в кліматичних умовах, аналогічних умовам у Великобританії, надається фірмою Sericol на запит.

Для того, щоб ця гарантія мала силу, вона має бути отримана письмово до початку друку.

MattPlast MG металіки

У цій серії фарб є як золото, так і срібло.

Зважаючи на те, що по металіках інші кольори наддруковані бути не можуть через погану адгезію, вони повинні друкуватися в останню чергу. Якщо все ж таки необхідно надрукувати інший колір по металіку, в фарбу додається база-наповнювач під металіки MG-382 Metallic Ink Medium. Адгезія наступного шару поліпшиться, тоді як колірна насиченість впаде. Тому має бути знайдено компроміс.

Система Seritone

Система Seritone дозволяє змішувати спеціальні кольори. Система складається з 9 базових кольорів, кожен із яких був обраний за його чистоту відтінку та придатність до змішування з іншими.

Використовуючи ці кольори, а також білий, чорний та лак, можна отримати практично будь-який відтінок. Для оптимальної відповідності кольорів рекомендується використання базових кольорів Seritone в поєднанні з MG-010 чорним, що відтіняє, і білим MG-030. Всі базові кольори можуть використовуватися і самі по собі, але через їх потрібну чистоту відтінку в деяких випадках непрозорість кольору не може бути досягнута.

У зв’язку з цим, маджента, монастирський синій та монастирський зелений були включені до спектру кольорів для посилення криючих властивостей фарби на відбитку на відміну від результату, який міг би бути отриманий при використанні аналогічних відтінків Seritone.
Там, де для друку потрібні білий або чорний колір, використовуються стандартні MG-021, MG-023, MG-001 та MG-009 криючі кольори, які мають сильнішу пігментацію та непрозорість, ніж MG-010 та MG-030.

Шкала кольорів тону

Серія MattPlast MG складається з 33 змішуваних один з одним кольорів, що включають 4LF (безсвинцевих) кольорів, які базуються на свинцевих пігментах. Додатково шкала включає також 2 металеві відтінки: багате золото та срібло.

 • MG-009 щільний чорний рекомендується, коли максимальна щільність чорного вимагає таких умов, як, наприклад, друк на внутрішній стороні світлових коробів.
 • MG-023 білий, що криє, рекомендується, коли максимум непрозорості потрібен в таких умовах, як, наприклад, запечатування зображення на внутрішній стороні світлових коробів.

Є також тріадний набір Trichromatic MattPlast MН для повнокольорового друку.

LF – Lead Free (безсвинцеві) кольори

Є альтернативою чотирьом квітам, що містять свинець. Вони мають формулу, що не містить пігментів, заснованих на свинці та інших важких металах.

Ці кольори дуже слабо відрізняються від аналогів, що містять свинець, і пропонуються нарівні зі свинецьсодержащими фарбами для підбору кольорів.

Флуорісцентні фарби

Коли потрібно друкувати флуоресцентними фарбами разом з MattPlast MG, рекомендується використовувати Plastipure Fluorescent FP.

Универсальні пігменти

Серія складається з 10 звичайних та 4 флуоресцентних кольорів. Флуоресцентні пігменти не рекомендується використовувати з MattPlast MG, проте до 10% пігменту звичайного кольору може бути додано.

Змішування спеціальних кольорів на заказ

Змішування спеціального кольору може бути здійснено за наданим зразком фарби, відбитка, посилання на PANTONE або номер Seritone. До замовлення повинен додаватися зразок друкованої основи із зазначенням номера та типу сітки, через яку передбачається друкувати та максимум додаткової інформації щодо умов друку та експлуатації кінцевих виробів.

Мінімальна кількість 5 кг.

Безпека
 • кольори, позначені літерою (Т), містять свинець і тому не повинні використовуватись у виробництві товарів для дітей
 • всі інші кольори не містять свинцю або будь-яких інших важких металів і відповідають вимогам стандарту EN71-3:1988 щодо безпеки іграшок
 • не містить озоноруйнівних речовин згідно з вимогами Монреальської Конвенції.