Nylobag NB

Опис

Ці фарби спеціально розроблені для прямого друку на найлонових сумках, а також багатьох інших сортах найлона, поліефіру, штучних тканинах. Фарби швидко сохнуть, ними легко користуватися, у них відмінна здатність, що криє, еластичність, стійкість при пранні і адгезійна здатність. Для багатьох застосувань Nylobag NB можна використовувати як просту однокомпонентну фарбу, однак, для особливих вимог у продажу є NB-затверджувач NB-386 для змішування з основною фарбою.

Застосування
 • багато сортів найлону, поліефірів та інших штучних тканин
 • бавовна, суміші бавовни та поліефіру
 • нейлонові сумки та куртки, парасольки, вітрила, спортивний одяг, прапори, вимпели та прапори
 • хустки, комбінезони
Суміші. Затверджувач

Затверджувач служить для покращення адгезійної здатності фарб Nylobag NB і знижує можливе погіршення адгезійної здатності після деякого періоду часу. Рекомендується застосовувати отверджувач тоді, коли некаталізована фарба дає спочатку достатню адгезійну здатність.

Каталізовані фарби мають життєздатність приблизно 8 годин, тому перед печаткою рекомендується зробити достатній запас фарби, необхідний для роботи протягом дня, а основну фарбу перемішати з затверджувачем у наступному співвідношенні:

 • Nylobag NB: 90 масових часток
 • затверджувач NB-386: 10 масових часток.

Примітка: каталізовану фарбу, що залишилася, слід після друку знищити.

Добавки для поглинаючого матеріалу

За допомогою добавки каталізатора до фарби у разі запечатування тканин, що вбирають, можна досягти оптимального результату якщо в цю фарбу ввести компонент ZE-811, який не рекомендується у разі застосування некаталізованої фарби. Цю присадку рекомендується додавати до каталізованої фарби у наступному співвідношенні:

 • Nylobag NB (каталізована): 100 масових часток
 • ZE-811: 1 масова частка.
Добавка для гнучкості

Поліпшеної гнучкості можна досягти на легких тканинах з використанням каталізованої фарби за допомогою введення добавки для гнучкості NB-431, яка не рекомендується для використання з некаталізованою фарбою, а каталізовану фарбу її рекомендується вводити в наступному співвідношенні:

 • Nylobag NB (каталізована): 90 масових часток
 • добавка для гнучкості NB-431: 10 масових часток.
Розведення та очищення

Перед кожним вживанням фарбу добре перемішати.

Для максимальної здатності, що криє, слід користуватися при друку нерозведеною фарбою. Якщо необхідно, можливе додавання до 10% розріджувача ZE-805 за нормальної температури в робочому приміщенні або інгібітора ZE-806 за особливо жарких умов.

Очищення трафарету здійснюється за допомогою розріджувача ZE-805 або універсального очитувача тканин Seriwash.

Друк

Фарби “Nylobag NB” підходять для ручного та автоматичного друку. Можна використовувати більшість трафаретних тканин, але для хорошої здатності, що криє, слід вибрати порівняно грубі тканини, наприклад, № 43-62.

У тих випадках, коли матеріал для друку має щільне ткацтво і гладку фактуру, можна використовувати порівняно щільні шовкотрафаретні тканини № 77-100, щоб досягти чіткого відтворення деталей, хоча здатність, що криє, буде більш низькою.

Використовувати можна всі матеріали для трафаретів, за винятком нітророзчинних вирізних шаблонів. Під час друкування матеріал, що запечатується, можна утримувати в потрібному положенні за допомогою ваккуумного столу або чутливого до тиску клеючої речовини.

При друку з використанням тканини № 43 можна розраховувати на здатність, що криє, 12-16 м2/л.

Сушіння

Фарби серії Nylobag NB сохнуть внаслідок випаровування розчинника за 30-60 хвилин залежно від температури у робочому приміщенні та умов друку. У поточних сушильних пристроях цей час може бути скорочено. Відбитки, висушені цим способом, слід залишити на ніч, перш ніж складати в стоси. Надійне, швидке сушіння досягається за допомогою теплової конвекції при температурах до 100 ° С в конвекційній камері або печі з інфрачервоним сушінням.

Адгезійна здатність та випробування перед виробництвом

Nylobag NB має хорошу адгезійну здатність та еластичність на багатьох тканинах їхнайлону, поліефіру та інших синтетичних тканинах та щільних бавовняних та бавовняно-поліефірних тикових тканинах, які зазвичай використовуються для пошиття комбінізонів.

Рекомендується обов’язково перевірити сумісність фарби з тканиною, що піддається накатці, так як здаються однаковими тканини можуть мати різні властивості в залежності від виробника і навіть від партії поставки. Деякі тканини також імпрегновані водостійкими складами, які можуть негативно впливати на адгезію протягом тривалого часу після друкування. Для досягнення найвищої адгезійної здатності рекомендується каталізувати фарбу безпосередньо перед печаткою. Якщо допустима порівняно невисока здатність, що криє, можна домогтися подальшого поліпшення адгезійної здатності шляхом зменшення в’язкості фарби і тим самим полегшити проникнення фарби в тканину.

У деяких випадках несумісність між фарбою та матеріалом для друку може призвести до малої стійкості та розриву в області друку, особливо коли фарба нанесена на дуже легку тканину.

Стійкість
 • Некаталізовані фарби мають гарну стійкість при пранні.
 • Каталізовані фарби, за винятком криючих, флуоресціюючих тонів, мають відмінну стійкість до прання та хімічного чищення.
Інформація з техніки безпеки
 • Фарби “Nylobag NB” легкозаймисті. Температура спалаху – 55 °С. Крім займистості, всі колірні тони, крім позначених (Т), не є небезпечними, якщо вони використовуються згідно звичайних правил промислової гігієни та запобіжних заходів. Метод виготовлення фарб такий, що фарби не містять пігментів, до складу яких входив би свинець або інші важкі метали, і тому в основному підходять для друку іграшок.
  Колірні тони, позначені (Т), містять пігменти, до складу яких входять свинець та хром. Вони шкідливі для здоров’я при вдиханні та ковтанні. У разі використання тонів, позначених (Т), є небезпека кумулятивної дії. Під час роботи не їсти, не пити, не курити. Не друкувати на поверхнях, які діти могли б смоктати чи гризти. Зберігати у прохолодному місці.
 • NB-затверджувач містить гексаметилендіізоціанат та ксилол. NB-затверджувач легкозаймистий. Температура спалаху становить 40 °С. Шкідливий здоров’ю при вдиханні. Дратує очі, шкіру та органи дихання. Можлива сенсибілізація через вдихання. При попаданні у вічі ретельно промити водою і проконсультуватися з лікарем. При зіткненні зі шкірою відразу промити великою кількістю води.
  Закривайте ємність після використання.
 • Розріджувач NB (ZE-805) легкозаймистий. Температура спалаху – 50 °С. Крім займистості, розріджувач ZE-805 не небезпечний, якщо він використовується згідно з звичайними правилами промислової гігієни та запобіжними засобами.
 • Інгібітор NB ZE-806 легкозаймистий. Температура спалаху – 88 °С. Крім займистості, інгібітор NB ZE-806 не небезпечний, якщо він використовується у відповідності до звичайних правил промислової гігієни та запобіжних заходів.
 • Присадка Hold-Out Additive ZE-811 не є небезпечною, якщо вона використовується відповідно до звичайних правил промислової гігієни та запобіжних заходів.