Plastipure

Опис

Plastipure PP являє собою ряд майже не мають запаху фарб для трафаретного друку, які застосовуються для друку на непластифікованому та пластифікованому ПВХ, сополімері, папері, покритому ПВХ-плівкою, поліефірних матеріалах, покритих плівкою, а також на більшості видів ацетобутирату целюлози, полістиролу, акрилу полікарбонату. Вони утворюють в’язку, але пружну плівку з матовою поверхнею.

Властивості
 • дуже незначний запах фарб і надрукованого матеріалу
 • чудові властивості друку та висока саморозчинна здатність
 • різкість та чіткість відбитка, придатні для глибокого друку
 • швидке висихання на повітрі та в прохідному сушінні
 • сильна пігментація забезпечує високу покриваність при невеликій витраті
 • всі стандартні кольори змішуються між собою та стійкі до світла.
Розведення та очищення

Перед кожним застосуванням фарбу слід ретельно розмішати, розведення проводиться в залежності від виробничих умов за допомогою розріджувача типу Plastipure або прискорювача s103. Уповільнювач типу Plastipure може застосовуватися при високих робочих температурах, але цього зазвичай не потрібно.

Очищення здійснюється за допомогою очищувача Seriwash або сповільнювача Plastipure.

Друк

Фарби для трафаретного друку Plastipure саморозчинні в трафареті і можуть застосовуватися для друку через будь-які трафаретні тканини. Всі матеріали для шаблонів придатні за винятком нітророзчинних лекал. При застосуванні моноволоконної тканини №90 криюча здатність може становити приблизно 28-34 м2/кг.

Різні синтетичні матеріали мають тенденцію до електростатичного заряду. Як протидіючий засіб досить вдатися до обробки поверхні шматочком тканини, змоченої тестбензином.

Сушіння
 • Пластифікований ПВХ: повітря 5-20 хвилин.
 • Непластифікований ПВХ: на повітрі для першої фарби 20-40 хвилин, для похилого друку 10-20 хвилин.

Хороша циркуляція повітря потрібна у невеликих приміщеннях, оскільки надзвичайно м’який запах Plastipure мало попереджає про концентрацію парів розчинника.

У сушильному каналі Plastipure сохне дуже швидко навіть за низьких температур. Готові відбитки можна відразу ж складати в чарки без ризику їх склеювання.

Денні фарби, що світяться  Plastipure Fluorescent FP

Ці фарби характеризуються довговічністю при помірному кліматі (як у Великій Британії), при товстому шарі фарби термін служби на свіжому повітрі становить 6-12 місяців. Відбитки, які зберігаються у закритому приміщенні, можуть залишатися у незмінному вигляді необмежений час. Фарби Plastipure Fluorescent FP повинні розбавлятися розріджувачем або сповільнювачем Plastipure (у разі потреби). Правила застосування фарб, що світяться, повинні враховуватися при цьому, тому рекомендується товстий шар фарби і покриття лаком. Фарби придатні для застосування не тільки для ПВХ, але і для більшості синтетичних матеріалів з акрилу та целюлози.

Ці фарби не повинні використоватись для друку двосторонніх наклеєк, тому що вони просвічуватимуть через інші фарби.

Для друку на папері, картоні, полістиролі рекомендуються денні фарби Colorplus CF, що світяться.

Фарби типу Plastipure PP з металевим пігментом

Свинцева жовта та срібна з металевим пігментом у готовому вигляді виходять як змішані продукти у Plastipure PP.
Додаткові металеві порошки є у продажу у вигляді бронзового, мідного та золотого порошків, причому вони можуть змішуватися з металевим сполучним PP-382 для отримання інших металевих тонів кольорів. При змішуванні металевих тонів співвідношення компонентів суміші 80 вагових частин металевого сполучного та 20 вагових частин порошку дає чудовий металевий ефект.

Фарби з металевим пігментом не придатні для друку фарбою по фарбі, якщо потрібна висока адгезія між шарами фарби. З цієї причини фарби з металевим пігментом повинні друкуватися останніми. Якщо потрібно зробити друк на фарби з металевим пігментом, потрібно перемішати їх з металевим сполучним PP-382. Сила зчеплення збільшуватиметься в міру зменшення металевого порошку. При цьому повинен бути знайдений компроміс між задовільним друкуванням фарбою та прийнятними соковитістю та здатністю, що криє.

Двосторонні наклейки

Фарби типу Plastipure PP добре підходять для друку двосторонніх наклейок, коли обидва зображення повинні бути надруковані на одній стороні прозорого матеріалу:

 • перше (дзеркальне) зображення друкується спочатку через моноволоконну тканину № 90-110
 • потім слід шар грунтовки з криють білил plastipure exta. Він друкується зверху з роздільним шаром сірого кольору, що перешкоджає просвічуванню зображення
 • Після цього наноситься ще один шар грунтовки за допомогою грубіших тканин, наприклад, №70.
Застосування з  іншими фарбами для трафаретного другу

Plastipure PP може у будь-якому співвідношенні змішуватися з Plastijet XG/XL, Polyplast PY, Matt Vinyl MV. Такі суміші повинні розбавлятися за допомогою розріджувача-очисника ZV-551 XG.

Фарба тиру Plastipure PP не повинна наносити на Polyplast PY або суміші, в яких міститься ця фарба.

Якщо потрібна максимальна зчеплюваність між шарами фарб, то повинна застосовуватися лише одна система фарб (наприклад, Plastipure PP або Matt Vinyl).

Синтетичні матеріали

Перед друкуванням на синтетичних матеріалах спочатку необхідно обов’язково провести пробні відбитки, оскільки матеріали істотно різняться у властивостях залежно від партії поставки. Деякі матеріали вимагають особливої ​​обережності під час друку (наприклад, деякі види ПВХ та платифікований сополімер ПВХ та ацетильованого полівінілспиртового волокна).

Фарби типу Plastipure PP світлостійкі та стійкі до атмосферних впливів, але для тривалого перебування просто неба на них повинен бути нанесений лак Polyplast.

Перш ніж друкувати на пластиках покритих папером, їх необхідно за вказівками виробника обережно почистити.
Інші пластики можуть за друку стає крихкими і через кілька тижнів повністю руйнуватися. Щоб уникнути таких проблем, необхідно перевірити сумісність фарби і такого матеріалу.

Кольорова шкала

У продажу є 25 колірних тонів фарби Plastipure PP, включаючи змішувані між собою, світлостійкі, непливних тонів, а також 2 металевих і 6 яскравих денних тонів, що світяться. Для додаткової економії в кожен колірний тон може додаватися прозора маса Plastipure PP, якщо допускається менша здатність, що криє.

Универсальні кольорові маси для припасування кольору

Універсальні маси являють собою висококонцентровані колірні маси з 10 нефлуоресціюючих та 4 флуоресціюючих колірних тонів для фарбування всіх розведених розчинниками фарб для трафаретного друку типу Sericol, включаючи Plastipure PP.

Додаватися можуть до 20% нефлуоресціюючих і до 20% флуоресціюючих мас для припасування кольору.

Информація з техніки безпеки

Фарби легкозаймисті, в іншому вони не є небезпечними, якщо при роботі з ними дотримуються звичайні правила промислової гігієни та заходи безпеки. Фарби не містять сполук міді та інших важких металів, і тому можуть використовуватися у виготовленні іграшок. Але кожна партія має бути піддана аналізу, якщо необхідне підтвердження відповідності EG-Norm EN 71 стандарту безпеки іграшок або схожим національним вказівкам.