Texopaque OP

Опис

Фарби для трафаретного друку Texopaque OP спеціально розроблені для прямого друку (фарбування по сирій грунтовці) на текстильних матеріалах, вони також придатні для виготовлення відбитків з гарячим перекладом.

Ряд фарб охоплює як тони, що сильно криють, для друку на світло – і темнозабарвлених тканинах, так і ряд сильних, соковитих тонів, включаючи люмінесцентні фарби для використання на білих і світлозабарвлених матеріалах.

Властивості
  • висока здатність, що криє, або інтенсивність забарвлення в залежності від вибраних кольорів
  • безпроблемний друк шляхом фарбування по мокрій ґрунтовці, а також при високих тиражах
  • хороша стійкість прямих відбитків під час прання
  • відмінна стабільність поверхні
  • хороша адгезійна здатність на багатьох текстильних матеріалах
  • тонке “почуття матеріалу” надрукованої тканини, якщо виробляється відповідний друк
  • альтернатива для фарб, що містять важкі матеріали.
Застосування

Бавовна, суміші бавовни з поліефіром, багато штучні волокна, майки з короткими рукавами, спортивний та модний одяг, відмітні знаки, капелюхи та шапки, дорожні сумки, вимпели, прапори та прапори.

Розведення та очищення

Перед кожним вживанням добре перемішати.

Texopaque OP є готовою до застосування фарбою, проте для спеціальних застосувань його потрібно розбавляти, коли потрібно більш тонке відчуття матеріалу або при ручному друку.

Очищення трафаретів провадиться універсальним очищувачем Seriwash.

Прямий друк

Texopaque OP підходить для друку по мокрій ґрунтовці на більшості тканин. За бажання можна зменшити можливість склеювання шляхом добавки розріджувача ZS-640 або розчинника White Spirit. Більш значні добавки розріджувачів не рекомендуються, тому що можуть страждати як здатність, що криє, так і стабільність поверхні.

Щоб у разі світлозабарвлених тканин полегшити проникнення фарби в тканину та покращити “почуття матеріалу”, можна також домішувати до 5% розріджувача ZE-591, що покращує розтікання фарби. При цьому слід використовувати моноволоконну тканину №90. Не можна використовувати таку високономірну тканину, якщо йдеться про більш високу здатність, що криє, або друку по темних матеріалах.

Якщо потрібні в’язкі, стійкі до розтягування відбитки, їх можна виготовити при додатку до 50% прозорої маси з флоком і друку тканиною № 27-43.

Друк

Для прямого друку шляхом фарбування мокрою ґрунтовкою на темних матеріалах або для друку з перекладом ми рекомендуємо моноволоконні тканини № 34-62. Більш грубі тканини № 21-43 можна використовувати для прямого друку окремими фарбами або багатоколірного друкування з ступенем гарячого затвердіння між процесами друку, щоб досягти оптимальної здатності всіх кольорових тонів.

Цей ступінь гарячого затвердіння особливо рекомендується, коли необхідно виготовити багатобарвні відбитки з флуоресцентними тонами, що криють, так як ці колірні тони не допускають того високого ступеня друкуваності шляхом фарбування по мокрій грунтовці, як інші колірні тони ряду фарб Texopaque OP.

Для відбитків з особливо тонким почуттям матеріалу або для тонкого відтворення деталей на світлозабарвлених матеріалах краща тканина № 90.

Можна використовувати всі матеріали для трафаретів, наприклад, діазоемульсії Dirasol 902 та 914.

Для отримання чіткого відтворення бажано, щоб матеріал, призначений для друкування, фіксувався під час друкування. Для цього особливо підходять розпилювані клеючі речовини типу T-Fix або Drystick Extra.

Сушіння

Texopaque OP затверджується тільки завдяки теплу з утворенням сухої плівки. Різні матеріали і фарби вимагають температур для сушіння, що різняться.

Переклад відбитків

Відбиток, готовий на перекладному папері, можна перенести за допомогою машин гарячого переведення приблизно за температури 180-190 °С протягом 10-15 секунд. У разі теплочутливих тканин доречна велика ретельність.

Перекладний відбиток перед зняттям бажано трохи охолодити. Там, де немає в розпорядженні машин гарячого перекладу, можна навіть використовувати звичайну побутову праску, проте тепло і тиск розподіляється в цьому випадку не так рівномірно, як у машинах.

Тканини

Texopaque OP підходить для всіх натуральних волокон (вовна, бавовна), а також для більшості штучних волокон. Перед початком друку необхідно переконатися, що Texopaque OP підходить для спеціальних текстильних матеріалів, виконавши тестовий друк.

Стійкість

Фарби для трафаретного друку Texopaque OP виявляють хорошу стійкість до прання. Тканини з набивкою можна гладити зі зворотного боку, причому поверхня з відбитком повинна бути покрита тканиною, а праска встановлена на найнижчу температуру. Texopaque OP не придатний для хімічного чищення, і бажано, щоб виріб (одяг) мав відповідне позначення.

Флокування

Як флоковану клеючу речовину можна використовувати прозору масу з флоком ОР-395. Прозору масу з флоком можна пофарбувати шляхом додавання до 10% фарб Texopaque OP або 5% універсального відтінку. Такі добавки мають бути обмежені до мінімуму.

Для досягнення найвищої стабільності поверхні та хорошої адгезійної здатності коротковолокнистого матеріалу слід друкувати так, щоб прозора маса з флоком була по можливості нерозбавлена. Якщо є необхідність, можна максимально додати 2% розріджувача ZC-640 або White Spirit.

Рекомендується використовувати грубі трафаретні тканини № 15-21, особливо коли прозора маса з флоком використовується для друку на поглинаючому матеріалі.

Після флокування сполучне повинне отверждаться наступним чином:

  • сушильна конвекційна камера: 140-160 ° С – протягом 1-2 хвилин
  • довго-/середньохвильова піч з інфрачервоним нагріванням: 140-160 ° С – протягом 45-90 секунд.
Інформація з техніки безпеки

Усі колірні тони, крім позначених (Т), не є небезпечними, якщо вони використовуються згідно з звичайними правилами санітарії та гігієни. Метод виготовлення фарб такий, що не містять пігментів, до складу яких входять важкі метали, тому придатні для друку по дитячих речах.

Колірні тони, позначені (Т), містять пігменти, до складу яких входять свинець та хром. Вони шкідливі для здоров’я при вдиханні та прийнятті всередину. Є небезпека кумулятивної дії для тонів кольорів, позначених (Т). При роботі немає, не пити, не курити. Не друкувати на предметах, які діти можуть гризти чи смоктати.

Захищати від нагріву.

Розріджувач ZS-640 легкозаймистий. Температура спалаху – 39 °С. Крім займистості, ZS-640 не є небезпечним, якщо він використовується відповідно до звичайних заходів промислової гігієни та санітарії.

Розріджувач ZS-591 небезпечний, якщо він використовується відповідно до звичайних заходів промислової гігієни та санітарії.