Dirasol 916

Опис

Діазофотополімерна емульсія прямої дії. Стійка до сольвентних фарб, УФ-затвердіння, фарб на водній основі, УФ-затвердіння на водній основі. Для графічних та спеціальних робіт.

Основні характеристики
  • Чудова чіткість.
  • Чудова роздільна здатність.
  • Хороша видаляємість.
  • Зміст твердих частинок – 40%.
  • Маса сухого покриття (2+2, тканина №120) – 41 г/м2.
  • Збільшення мкм товщини трафарету (2+2, тканина № 120) – 10.
  • В’язкість у сенсибілізованому стані при 25 ° С (mPas) – 4500.
  • Приблизний термін придатності сенсибілізованої емульсії (при 22 ° С) – 1 місяць.
  • Приблизний термін придатності трафарету з покриттям (22 °С) – 1 місяць.
Властивості
  • Висока стійкість до всіх графічних фарб.
  • Довговічність під час друку великих тиражів.
  • Чудова чіткість та роздільна здатність.
  • Оптимальна контрастність та легкість приведення.
  • Типова тривалість експонування – 70 сек. (час експонування для повної фіксації отримано для покриття 2+2 на оранжевій тканині №120 марки Т із використанням 5 кВт металогалоїдної лампи на відстані 1.2 м).
Инструкції до використання

Всі роботи з Dirasol 916 повинні виконуватися при освітленні з малою часткою блакитного та ультрафіолетового світла. Рекомендується застосовувати жовте освітлення від лампи з ниткою вольфрамової малої інтенсивності. Зручне освітлення в робочій кімнаті забезпечується флюоресцентними лампами золотистого світла. Природне освітлення або виключити, або нанести на вікна жовте лакове покриття або плівку.

Сенсибілізація
Dirasol 916 поставляється у вигляді двох пофарбованих частин:
  • частина А – пофарбовані емульсії.
  • частина В – діазосенсибілізатор.
які слід змішувати наступним чином:
  1. Флакон із сенсибілізатором частину В слід частково заповнити водою, але не менше ніж на 80% від його повної місткості.
  2. Шляхом струшування досягти повного розчинення сенсибілізатора.
  3. Додайте розчин сенсибілізатора до частини А та ретельно перемішайте за допомогою палички.

Емульсію перед використанням слід витримати протягом однієї години для дегазації. Сенсибілізована емульсія повинна бути використана протягом 3 місяців, якщо вона зберігається за кімнатної температури.

Підготовка основи трафарета

Тканину слід знежирити розчином Seriprep 300 в автоматичному встановленні або розчином Seriprep 102 вручну. При знежиренні вручну необхідно зволожити трафарет і ретельно нанести губкою або пензлем на обидві сторони тканини розчин Seriprep 102, а потім тканину протерти легкими круговими рухами.

Після цього слід залишити тканину на кілька хвилин, а потім промити холодною водою і повністю видалити залишки Seriprep 102. Перед нанесенням покриття сітку необхідно висушити.

Кювети для нанесення покрыттів

Кювети розроблені для точного та рівномірного нанесення емульсій. Сам лоток виготовлений із прецизійного алюмінієвого профілю та комплектується литими наконечниками із пластмаси. Алюмінієвий профіль має тверде анодоване покриття, яке ефективно захищає поверхню від корозії та полегшує процес очищення кювет.

Пластмасові наконечники мають спеціальний виступ, який забезпечує постійний оптимальний кут між кромкою покриття та тканиною трафарету. Для того, щоб усунути утворення крапель, як це відбувається на кромках звичайних кювет, у боковинах зроблені спеціальні пази. Такі особливості конструкції дозволяють відносно недосвідченим робітникам наносити покриття на трафарет швидко та з високою точністю.

Кювети призначені для нанесення покриттів середньої товщини. Внаслідок цього можна наносити покриття на основу з меншим числом проходів, ніж це вимагалося за наявності більш гострого або менш прецизійного краю.

Кількість емульсії, необхідне покриття заданої площі основи трафарету, залежить від розміру осередку тканини. Кювети мають достатню місткість для покриття 1.5-2 м за один прохід.

Кювети для нанесення емульсії доступні у 17 різних розмірах. При оформленні замовлення слід вказати необхідну загальну довжину, яка вимірюється від зовнішньої кромки одного наконечника до іншого.

Нанесення покриттів
  1. Автоматичне нанесення покрыттів:
    одночасно слід нанести по одному шару покриття на кожну сторону основи, а потім другий шар покриття на бік раку. Якщо потрібне товсте покриття, додаткові шари наносять на ракельну сторону.
  2. Нанесення покрыттів вручну:
    розташуйте трафарет вертикально, злегка відхиливши від себе верхню частину, і в залежності від необхідної товщини трафарету нанесіть 1 або 2 шари покриття, вологе покриття по вологому, на друкований бік основи, а потім додаткові шари на ракельну сторону, вологе по вологому.
Сушіння

Вологий трафарет повинен сушитися в темряві або при м’якому жовтому світлі, найкраще горизонтальному положенні ракельною стороною вгору. Можна використовувати вентилятор з підігрівом повітря (до 40 ° С) або сушильний шафа з гарною вентиляцією, проте при цьому слід бути дуже акуратним, щоб не занести пил на трафарет, що висихає.

Для забезпечення максимальної довговічності трафарет має бути повністю висушений перед експонуванням. Висушені трафарети з Dirasol 916 можуть зберігатися в темряві при невисоких кімнатних температурах протягом 3 місяців перед експонуванням.

Экспонування

Правильне експонування є найважливішим моментом, що забезпечує оптимальну роздільну здатність, чіткість і довговічність трафарету. Для визначення правильного часу експонування під час роботи з незнайомим типом емульсії або джерелом світла рекомендується використовувати пробну шкалу експозицій.
Така шкала може бути отримана таким чином:

  • з використанням калькулятора експозиції.
  • помістивши смужку позитивної плівки з дрібними елементами на трафарет із покриттям та виконавши серію послідовних процесів експонування з використанням маски із чорного паперу.

Зазвичай час експонування подвоюється під час переходу від одного кроку до іншого. Правильним часом буде експозиція з максимальною тривалістю, при якій виходить оптимальна роздільна здатність після промивання. Області з переекспонування зазвичай характеризуються поганим дозволом дрібних деталей, а ділянки з недоекспонування можуть призвести до того, що трафарет буде тонким і слабким.

Встановіть позитив емульсійною стороною на покриття Dirasol 916 на нижню сторону висушеного трафарету, прикріпивши його невеликими шматочками прозорої стрічки, що клеїть. Потім встановіть зібраний трафарет у вакуумну раму та забезпечте ідеальний контакт перед тим, як розпочати експонування.

Тривалість часу експонування залежить від джерела світла, товщини покриття Dirasol 916, розміру комірки та фарбування тканини, а також від прозорості основи позитиву. Наступна таблиця може використовуватися як основа для вибору вихідних пробних значень експонування:

Обладнання: тканина №120 оранжевий колір, 2+2 покриття.

Тип лампи Відстань, см Час экспонування, сек
50 А, лампа з вугільною дугой 120 700-740
HPR 125 Вт парортутна лампа 50 350-370
1000 Вт металогалогенна лампа 120 350-370
2000 Вт металогалогенна лампа 120 165-195
3000 Вт металогалогенна лампа 120 110-135
5000 Вт металогалогенна лампа 120 60-80
6000 Вт металогалогенна лампа 120 50-65

Наведені значення експозицій відповідають часу, який необхідний для повного прояву, а отже, і повного затвердіння сенсибілізованої емульсії – на помаранчевій тканині №120 із моноволокна з покриттям, нанесеним, як зазначено вище.

Використання цих величин експонування запобігає видаленню емульсії при прояві та забезпечує оптимальну чіткість, стійкість та видалення емульсії. Коли головною вимогою до трафарету є дозвіл час експозиції може бути зменшено.

Мультифіламентні, сталеві, пофарбовані сітки та багатошарові трафарети вимагають більшої експозиції, біла сітка потребує меншого часу експозиції.

Змивка (проявлення)

Встановіть трафарет у раковину або автомат для прояву і злегка оповиті обидві сторони холодною або теплою водою (не вище 40 ° С).

Після 1-2 хвилин прояву тиск розпиленого струменя може бути збільшено. Продовжуйте процес доти, доки всі ділянки зображення не стануть прозорими та різко окресленими. Працюючи з товстими трафаретами (покриттям кілька шарів) перед початком прояви слід витримати трафарет у намоченому стані кілька хвилин.

Останочне сушіння та корегування

Висушіть трафарет за допомогою вентилятора з підігрівом повітря. Всі невеликі поверхневі пошкодження та проколи, які зазвичай з’являються через попадання пилу на позитив, можуть бути усунені шляхом нанесення пензлем крапок сенсибілізованої емульсії або ретуші.
Після сушіння та ретушування трафарет готовий до друку сольвентними фарбами, якщо трафарет передбачається використовувати для друку фарбами на водній основі, необхідна повторна експозиція.

Регенерація трафарету
  1. Для регенерації трафарету в автоматичному миття слід видалити всі залишки фарби за допомогою ганчірки, змоченої в активному очищувачі трафаретів Serisolve MC.
  2. Потім слід видалити знедолену емульсію, використовуючи розведений Seristrip Liqid.
  3. При відновленні трафарету вручну слід видалити всі залишки фарби за допомогою ганчір’я, змоченого в активному очищувачі трафаретів Serisolve.
  4. Потім слід змочити трафарет водою та обробити розведеним Seristrip Powder із двох сторін.
  5. Витримати у такому стані протягом кількох хвилин. Після цього трафарет може бути видалений за допомогою сильного струменя води.
Зберігання

Несенсибілізована емульсія Dirasol 916 повинна зберігатися при можливо нижчій температурі, але не нижче 2 °С і не вище 35 °С.

Сенсибілізована емульсія повинна зберігатися за подібних умов в оригінальній упаковці із закритою кришкою.

Сенсибілізована емульсія залишатиметься стабільною при 22 °С протягом 3 місяців, але термін зберігання може бути збільшений, якщо зберігати емульсію в холодильнику.

Час придатності емульсії значно скоротиться за температури зберігання вище 22 °С.

Для отримання оптимальної роздільної здатності та стійкості до фарб на водній основі сенсибілізована емульсія повинна бути використана протягом двох тижнів.

Заходи безпеки та правила використання

До складу емульсії не входять токсичні, канцерогенні, мутагенні чи репротоксичні хімічні речовини.

Вона не спалахує і тому до неї не застосовні правила щодо поводження з легкозаймистими продуктами.

Информація з охорони навколишнього середовища Dirasol 916:
  • не містить важких металів.
  • не містить хімічних речовин, що руйнують озон, та відповідає приписам Монреальської Конвенції.
  • має помірну біорозкладність, як показали випробування в закритій тарі – OECD 301D Closed Bottle Test.
  • не містить летких розчинників і тому менш шкідливий для довкілля, ніж продукція на основі розчинників.
  • має рН = 4-5.